Psie sporty

Komunikaty, Kalendarz Imprez, Psie sporty, Oddziałowa Komisja Szkolenia, Zawody

AGILITY

Agility – aktualnie cieszący się dużą popularnością sport kynologiczny, w którym pies pokonuje tor przeszkód składający się z różnych elementów, np. kładki, slalomu, tuneli czy przeszkód skokowych. Przewodnik prowadzi psa wg kolejności przeszkód, wskazując je za pomocą głosu, ułożenia ciała i gestów. Nauka pokonywania toru agility wymaga wiele pracy i zaangażowania, jednak jest bardzo ciekawą formą aktywności z pupilem.

Zajęcia agility dla początkujących, zajęcia odbywać się będą 7-8 razy w miesiącu, czas trwania zajęć ok. 90 minut. Zajęcia przeznaczone są dla psów zdrowych, bez przeciwwskazań do uprawiania sportu. Z aktualnymi szczepieniami. (Także dla szczeniąt, od 5 miesiąca życia). Grupa maksymalnie 5-cio osobowa. Spotkanie organizacyjne: 20 marzec 2015 (piątek), godzina 17:00 Dni zajęć: 2 dni w tygodniu do ustalenia, godziny popołudniowe Na zajęciach pies zostanie zapoznany z poszczególnymi przeszkodami, nauczy się je prawidłowo pokonywać. Przewodnik opanuje techniki prowadzenia psa na torze- podstawy handlingu oraz motywacji psa do wspólnej pracy z przewodnikiem.

Sprzęt potrzebny na zajęcia: płaska obroża lub szelki, zwykła smycz (nie flexi), zabawki, które lubi pies (np. piłka na sznurku, szarpak polarowy), smakołyki naturalne (np. gotowana wołowina, serca).Dla przewodnika obuwie sportowe, saszetka na zabawki i smakołyki.

Prowadząca – Katarzyna Borkowska (883-047-320)

DUMMY

 

Prowadzący – Krzysztof Gostyński  (605-900-800)

 

FLYBALL

FLYBALL to wyścigi psich sztafet. Na dwóch równoległych torach rywalizują ze sobą dwie psie sztafety. Wygrywa ta, która wykona bezbłędny bieg szybciej od rywali.
Flyball to przede wszystkim sport drużynowy. We flyballu jeden pies jest małą cząstką drużyny, składającej się z 5-6 psów.
Na zajęcia należy mieć szelki i wodę dla psa.

Propozycja jest skierowana do osób, które chciałyby sprawdzić się ze swoimi psami w jednym z najbardziej emocjonujących psich sportów.
Jakie psy są mile widziane?
-rasowe i nierasowe
-małe i średnie
-o sportowej sylwetce, szczupłe, zwinne, szybkie
-świetnie aportujące, radośnie i z chęcią przynoszące i oddające właścicielowi łup,
w szczególności cenne dla nas są psy, które mają w kłębie pomiędzy 30 i 40 cm, ale w żadnym razie nie wykluczamy innych

Jakie psy nie sprawdzą się na zajęciach flyballowych:
-agresywne,
-otyłe,
-z przeciwskazaniami do uprawiania sportu
-rasy o bardzo ciężkiej budowie

Jeśli jesteś pełnoletni, chcesz spróbować swoich sił we flyballu, a twój pies spełnia powyższe kryteria, napisz lub zadzwoń do nas: agnieszka@woof.com.pl
Prowadząca – Agnieszka Matejczuk (606-357-441)

 

HANDLING

ZAJĘCIA DLA DZIECI I DOROSŁYCH

 

 1. Młody Prezenter (Junior Handling) to konkurencja dla dzieci i młodzieży (9-18 lat), w której oceniana jest umiejętność prezentacji psa rasowego. Konkurs Młodego Prezentera odbywa się na każdej międzynarodowej wystawie psów rasowych, oraz na wybranych wystawach krajowych i klubowych. Pies zgłoszony do konkursu nie musi brać udziału w wystawie, ale musi posiadać rodowód FCI. Zawodnicy startują w 2 grupach wiekowych: młodszej 9-12 lat; starszej 13-18 lat. Sędzia ocenia m.in. ogólne wrażenie, jakie robi para prezenter i pies, poprawność oraz sprawność pokazu z psem własnym i obcym, przestrzeganie kolejności zadań i dokładność wykonywania poleceń, wzajemny kontakt i stosunek prezentera do psa, kondycję i przygotowanie czworonoga. Celem szkolenia jest zaznajomienie dzieci i młodzieży z zasadami konkursu Młodego Prezentera, nauka figur oraz prezentacji psa na konkursie i na wystawie.
 2. Na szkolenie zapraszamy również osoby dorosłe, zainteresowane nauką profesjonalnej prezentacji psa na wystawie (handlingiem). Konkurs obejmuje naukę technik prezentacji psa, w zależności od rasy, zarówno w statyce, jak i w ruchu (chodzenie na ringówce, stanie w „pozycji wystawowej”, oglądanie zębów, itp.) , socjalizację psa do warunków „wystawowych”, a co najważniejsze umożliwia nawiązanie głębszego kontaktu psa ze swoim opiekunem.

 

 1. Wymagany sprzęt treningowy:
  –        ringówka (smycz wystawowa)
  –        smakołyki do nagradzania psów
  –        swobodny strój, umożliwiający bieganie, nachylanie się

 

W szkoleniu mogą brać udział psy nieagresywne, szczepione, znające podstawowe zasady posłuszeństwa (podstawy chodzenia na smyczy).     

Prowadząca – ???

 

 

 

OBEDIENCE

informacje wkrótce

zajęcia w każdy wtorek o godz. 18:00

Prowadząca – Danuta Woźniak (500-128-048)

 

 

SZKOLENIE DLA OWCZARKÓW NIEMIECKICH

 

informacje wkrótce

Prowadzący – Mirosław Tchorz (501-593-733)

PSIE PRZEDSZKOLE

 

Przedszkole przeznaczone dla szczeniąt od poczatku 03. do końca 08. miesiąca życia.

 • młodsze szczenięta od 3 do końca 5. miesiąca – 100,00 zł – od godz.10:00
 • starsze szczenięta od 6 do końca 8. miesiąca – 200,00 zł – od godz.09:00

Zajęcia polegają na socjalizacji w otoczeniu innych psów oraz obcych ludzi. Prowadząca poprzez szereg ciekawych zajęć uczy podstaw posłuszeństwa oraz pokazuje w jaki sposób przyzwaczaić malucha do zachowań podczas wystaw.

Poważne zadania przeplatane są zabawą z rówieśnikami.

Zapraszamy w każdą  sobotę oraz niedzielę

 

 

Prowadzące:

Danuta Motowidło (697-324-854) – grupa młodsza

Beata Banaszak (510-800-606) – grupa starsza

 

 

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest karnet, dostępny tylko w biurze Oddziału Wrocław, ul. Leszczyńskiego 7

 

 

 

Zajęcia są automatycznie odwoływane w terminach imprez kynologicznych odbywających się na terenie Ośrodka Szkolenia Psów.